Michał Bargielski

Pracownia PrzySłowie

Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego specjalizujący się we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz w animacji działań lokalnych. Ekspert Fundacji Fundusz Współpracy i właściciel Pracowni PrzySłowie. Prowadzi badania ewaluacyjne oraz diagnostyczne w społecznościach lokalnych. Realizuje projekty dotyczące wpływu decyzji samorządów, instytucji publicznych i inwestorów na jakość życia mieszkańców.

Agnieszka Brol-Radzicka

prezes, Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyła studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości na Politechnice Gdańskiej. Od ponad 20 lat tłumaczy swoim klientom skomplikowany świat nieruchomości. Jeśli istnieje sposób, by coś zrobić lepiej – znajdzie go. Pracuje społecznie na rzecz organizacji zawodowych zrzeszających specjalistów rynku nieruchomości.

Anton Bubiel

dyrektor operacyjny, SonarHome.pl

Współzałożyciel i prezes platformy Rentier.io. Doktor ekonomii, inwestor i pasjonat nowych technologii. Wierzy, że wykorzystanie dużych zbiorów danych pozwala na podejmowanie korzystniejszych decyzji inwestycyjnych, a zastosowanie nowych technologii – na automatyzację wielu dotychczas czasochłonnych procesów w obsłudze klienta na rynku nieruchomości. Wykłada na studiach poświęconych technologii blockchain w Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej związany m.in. z HSBC, PwC i General Motors. SonarHome.pl zajmuje się automatyzacją procesu kupna i sprzedaży mieszkań.

Magdalena Federowicz-Boule

prezes zarządu, Tremend

Od 2010 r. współwłaścicielka warszawskiej pracowni Tremend. Współautorka m.in. Dworca Multimodalnego Łódź Fabryczna wraz z rewitalizacją otoczenia, modernizacji i rozbudowy zabytkowej Galerii Handlowej w Zielonej Górze, Dworca Multimodalnego w Lublinie, rewitalizacji obszarów dawnej fabryki FSO w Warszawie, kierownik projektu budynków zabytkowych Manufaktury w Łodzi oraz współautorka wielu obiektów hotelowych po wygranych konkursach, m.in. w Budapeszcie, Paryżu i Polsce.

Katarzyna Gruszecka-Spychała

wiceprezydent Gdyni

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim, radca prawny. Jako wiceprezydent miasta Gdyni odpowiada za politykę gospodarczą. Bezpośrednio nadzoruje wydziały zajmujące się rozwojem gospodarczym i wsparciem przedsiębiorców, budynkami komunalnymi, promocją, turystyką i komunikacją społeczną. Kieruje także gminnymi jednostkami: Biurem Planowania Przestrzennego, Pomorskim Parkiem Naukowo - Technologicznym oraz Centrum Naukowym Experyment. Ściśle współpracuje z międzynarodową organizacją Urban Land Institute, której jest członkiem. Z upoważnienia prezydenta miasta wykonuje prawa i obowiązki właściciela wobec spółek, w których gmina posiada udziały. Koordynuje wdrażanie strategii rozwoju miasta.

Zbigniew Maćków

główny projektant, Maćków Pracownia Projektowa

Architekt, przewodniczący DSOIA RP w latach 2010–2018, uczył na PWr, UWr, w Solvay Brussels School. Od 1995 r. prowadzi Maćków Pracownia Projektowa z ważniejszymi realizacjami: wydział prawa, Ratusz w Siechnicach, przebudowa Renomy, Hala Sportowa w Bytomiu, Thespian, węzeł przesiadkowy, Green Day, Green 2Day, Silver Tower Center, Kurkowa 14. Laureat m.in. Honorowej Nagrody SARP, finalista WAF, shortlisted w Mies van der Rohe Award. Współinicjator projektu Nowe Żerniki.

Ewelina Mikołajczewska

development manager, HB Reavis Poland

Ewelina posiada 14-letnie doświadczenie w branży nieruchomości i budownictwa. Do zespołu HB Reavis dołączyła w 2014 roku. Obecnie odpowiada za realizację zielonego kampusu biurowego Forest. Drugi największy projekt HB Reavis w Warszawie i jeden z największych tego typu w Europie posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM Communities oraz precertyfikat WELL, oceniający wpływ budynków na zdrowie ich użytkowników.

Sławek Muturi

założyciel Grupy Mzuri

Absolwent SGH, UW oraz MBA w London Business School. Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem przez 17 lat w Andersenie i w Deloitte. Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową. W maju 2009 r., w wieku 44 lat został rentierem.
Firma Mzuri zarządza mieszkaniami (ponad 6000 jednostek) w 65 miastach Polski. Firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1500 mieszkań. Platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowdfund investing (Mzuri CFI) pozwala natomiast inwestować w najem kwoty od 10 tys. zł.

Konrad Płochocki

członek zarządu, Polski Związek Firm Deweloperskich; członek zarządu, polski oddział Urban Land Institute

Posiada licencje syndyka oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej, licznych konferencjach, szkoleniach, seminariach. Należy do Rady Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Build Europe, Komitetu Ekonomicznego BIAC przy OECD. Jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Archicom SA. Wcześniej pracował w międzynarodowych kancelariach i instytucjach związanych z obrotem i finansowaniem rynku nieruchomości.

Paweł Sapek

senior vice president i regional head na region Europy Środkowej, Prologis

Sprawuje nadzór nad działalnością inwestycyjną i operacyjną Prologis w Europie Środkowej – jest odpowiedzialny za całe portfolio firmy w regionie (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) o łącznej powierzchni 4,2 mln mkw. Posiada 23-letnie doświadczenie w branży nieruchomości i zarządzaniu. Zanim dołączył do Prologis, pracował w Segro Poland. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał w Ove Arup & Partners oraz Washington Group.

Iwona Sroka

członek zarządu, Murapol SA

Menedżer i ekonomista, ekspert w zakresie rynków kapitałowych i zarządzania ryzykiem. Od stycznia 2018 roku jako członek zarządu Murapol SA odpowiada za obszar komunikacji strategicznej i relacji inwestorskich. Pełni również funkcje wiceprezesa zarządu Murapol Real Estate SA, członka rady nadzorczej ZUS, wiceprezydenta Pracodawców RP. Zasiada w Radzie Dialogu Społecznego. W latach 2009-2017 zajmowała stanowisko prezesa zarządu KDPW SA i KDPW_CCP SA. W latach 2000-2009 związana z GPW w Warszawie. Absolwentka SGH w Warszawie, doktor nauk ekonomicznych.

Rafał Szczepański

wiceprezes zarządu, BBI Development SA; członek zarządu, Złota 44

Odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych projektów dla spółek, a także nadzór nad polityką sprzedażową i marketingową. Przy jego udziale zostały powołane spółki celowe do realizacji projektów: Plac Unii, Nowy Sezam, Centrum Praskie Koneser i Złota 44 w Warszawie. Obok działalności stricte biznesowej prowadzi szeroką działalność społeczną. Wspólnie ze Związkiem Powstańców Warszawskich założył Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Inicjator budowy pomnika generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego.

Wojciech Szczurek

prezydent Gdyni

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskał stopień naukowy doktora. Z zawodu sędzia. W 1989 roku współorganizował gdyński Komitet Obywatelski. Od 1990 roku związany z działalnością samorządową. W latach 1991–1998 był przewodniczącym gdyńskiej rady miasta, równocześnie reprezentował Gdynię w sejmiku samorządowym województwa pomorskiego. Od 1998 roku jest prezydentem Gdyni. Zasiadał także w senacie Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych, radzie programowej Centrum Studiów Bałtyckich Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Zespole Problemowym ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych PAN oraz Konwencie Politechniki Gdańskiej.

Jeroen van der Toolen

dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią; Ghelamco

Ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych i luksusowych. Od 2003 r. zarządza Ghelamco w Polsce, a od 2006 r. w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pod jego kierownictwem firma sprzedała 26 nieruchomości komercyjnych o wartości ponad 2 mld euro, a także zrealizowała największy kompleks biurowy w Polsce – Warsaw Spire z ogólnodostępnym placem Europejskim. Obecnie w centrum Warszawy Ghelamco buduje cztery wieżowce o łącznej powierzchni ponad 170 tys. mkw., a kolejne 400 tys. mkw. jest w fazie przygotowań. Projektem o szczególnym znaczeniu zarówno dla firmy, jak i dla samego Jeroena jest rewitalizacja zabytkowych kamienic przy ulicy Foksal 13 i 15 w Warszawie.

Tomasz Trzósło

prezes zarządu, EPP

Ma ponad 20 lat doświadczenia na polskim i międzynarodowym rynku nieruchomości. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego JLL na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. Uczestniczył w licznych transakcjach na rynkach kapitałowych i pracował ze wszystkimi sektorami rynku nieruchomości. Z wykształcenia magister ekonomii na kierunku rachunkowość i finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada też dyplom Investment Property Forum w Londynie.

Jacek Wesołowski

dyrektor zarządzający, Trei Real Estate Poland

W Trei Real Estate Poland odpowiedzialny jest za strategiczne decyzje dotyczące inwestycji i budowy portfela nieruchomości w Polsce. Posiada 30-letnie doświadczenie w branży nieruchomości handlowych, biurowych i mieszkaniowych. Był jednym z inicjatorów pojawienia się w Polsce formatu centrum handlowego. Od 2016 roku kieruje polską spółką firmy i przyczynia się do dynamicznego rozwoju sektora parków handlowych. Pod jego kierownictwem Trei rozwija w Polsce sieć parków handlowych pod wspólną marką Vendo Park.

Organizatorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni